Zalane mieszkanie… Co teraz?

Zalanie mieszkania może zdarzyć się każdemu, kto mieszka w wieżowcu lub też wielorodzinnym bloku. Zazwyczaj powodem jest nieuwaga sąsiada ale także przeciekający dach, czasem też wina leży po naszej stronie.

Nie jest to z pewnością nic przyjemnego. Tak więc zastanówmy się co zrobić, gdy dojdzie do zalania mieszkania? Na początku powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania – jeśli je zakupiliśmy wcześniej, po zgłoszeniu szkody otrzymamy stosowne odszkodowanie. Musimy jednak najpierw zadbać o to, aby zlikwidować źródło wycieku – jak najszybciej poinformujmy o tej sytuacji właściciela budynku oraz firmę ubezpieczeniową. Jeśli podejrzewamy, że zalanie nastąpiło z winy sąsiada, powinniśmy także udać się do niego na rozmowę.

Po zgłoszeniu szkody u ubezpieczyciela, w ciągu kilku dni w naszym mieszkaniu zjawi się rzeczoznawca, który oceni jej wartość i zadecyduje czy w ogóle otrzymamy jakieś zadośćuczynienie (na podstawie OWU). Dodatkowo będziemy musieli dostarczyć firmie kilka dokumentów m.in oświadczenie osoby, która odpowiada za zalanie, akt własności mieszkania lub umowę najmu, nasze oświadczenie o poniesionych szkodach oraz polisę. Niestety często zdarzają się przypadki, że firma odmawia wypłacenia pieniędzy…

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.