Zakup ubezpieczenia NNW

Zakupienie polisy OC jest obowiązkowe tak więc musi ja posiadać każdy właściciel pojazdu. Niestety większość osób sądzi, że posiadając OC to wystarczy w razie kolizji czy też wypadku – okazuje się jednak, że polisa ta chroni wyłącznie osoby trzeci i to one uzyskają odszkodowanie. Natomiast jeśli to Ty, jako kierowca spowodujesz wypadek i ucierpisz Ty lub Twój samochód – z polisy OC nie otrzymasz ani złotówki! Inaczej sprawa wygląda, gdy zakupisz ubezpieczenie NNW, które jest dodatkową opcją.

Ubezpieczenie NNW – Następstw Nieszczęśliwych Wypadków przyda się naprawdę każdemu, tym bardziej, że jego koszt jest niewielki. Nikt nie może przewidzieć kiedy i gdzie wydarzy się wypadek – jadąc samochodem, rowerem, w pracy, w szkole, na wakacjach, nawet w domu! NNW chroni nas właśnie na wypadek takich nagłych nieprzewidzianych zdarzeń.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW?  Posiadając takie ubezpieczenie, firma ubezpieczeniowa wypłaci nam odszkodowanie, gdy doznamy obrażeń które są następstwem wypadków drogowych, nastąpiły podczas wsiadania i wysiadania z auta, podczas zatrzymania i postoju samochodu, w czasie pobierania paliwa na stacji. Suma gwarancyjna przy NNW zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości – waha się od 5 tys. zł do 100 tys. zł. Warto dodać, iż takie ubezpieczenie możemy wykupić u kilku ubezpieczycieli i od każdego należy nam się odszkodowanie.

 

podobne wpisy:

  1. Co daje ubezpieczenie NNW
  2. Wszystko o ubezpieczeniu NNW
  3. NNW – warto?
  4. Ile dostanę odszkodowania z NNW?
  5. Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Ubezpieczenie NNW – dzięki tej polisie otrzymasz odszkodowanie w przypadku gdy to Ty doznasz jakiegoś urazu. […]