Wypowiedzenie umowy OC samochodu

Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy OC jeszcze w trakcie jej trwania? Sytuacji, w których kierowcy myślą o wypowiedzeniu polisy jest sporo – może to być spowodowane znalezieniem lepszej oferty, kupieniem używanego samochodu lub też usługi oraz traktowanie klientów przez obecne towarzystwo nam nie odpowiada i nie chcemy dłużej z nim już współpracować.

Jeden z podstawowych warunków umowy jest określony termin, w którym jesteśmy zobowiązani do złożenia pisemnego wypowiedzenia. Tak więc polisę możemy wypowiedzieć najpóźniej w dzień przed wygaśnięciem aktualnej umowy. Jest to dosyć istotne, szczególnie w przypadku wysłania pisma pocztą – wtedy należy zrobić to kilka dni wcześniej, aby nie mieć dodatkowych problemów. Najlepiej jednak osobiście dostarczyć wypowiedzenie do pośrednika lub samego biura ubezpieczyciela. Pamiętajmy, aby w piśmie zawrzeć wszystkie niezbędne dane – kierowcy lub też osoby ubezpieczającej auto oraz numer polisy.

Jeszcze do niedawna terminowe wypowiedzenie umowy było bardzo istotne, gdyż chroniło nas przed ryzykiem tzw. podwójnego OC – klient musiał wtedy płacić za dwie polisy poprzez własne zaniedbanie! Na szczęście od tego roku rząd przyjął nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, która zaznacza że stare OC nie jest automatycznie przedłużane. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem, aby nie musieć zamartwiać się zmianą umów ubezpieczeniowych oraz pamiętaniem o określonych terminach i warunkach jest dokładne przejrzenie dostępnych ofert OC i wybraniu tej, która w pełni spełni nasze oczekiwania oraz wymagania.

podobne wpisy:

  1. Kupno nowego samochodu, co z polisą OC?
  2. Awaria samochodu na autostradzie – co robić?
  3. Ubezpieczenie OC a przerejestrowanie samochodu
  4. Ubezpieczenie OC brak prawa jazdy
  5. Sprawca kolizji drogowej bez ważnego OC – co robić?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.