Wybierasz się na stok? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Coraz więcej osób wyjeżdża podczas okresu zimowego na stok lub też wybiera się na miejskie lodowisko. Dyscypliny zimowe, takie jak narciarstwo, snowboard czy łyżwiarstwo co roku zyskują wielu nowych zwolenników. Pamiętajmy jednak, aby przed każdym wyjazdem zadbać o kilka bardzo istotnych spraw, dzięki którym nie przydarzą nam się żadne nieciekawe sytuacje i przykrości.

Oczywiście najważniejszy jest odpowiedni dobór sprzętu, ubrania, hotelu, dobrych kompanów oraz… ubezpieczenia! W tym przypadku należy wykupić zarówno ubezpieczenie OC (Odpowiedzialność Cywilna) oraz NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Przy wyjazdach zagranicznych warto też pomyśleć o kosztach leczenia z rozszerzeniem o sporty zimowe.

Skupmy się teraz na kwestii ochrony jaką dają Ci poszczególne ubezpieczenia:

  • Ubezpieczenie OC pokrywa za Ciebie wszystkie koszty związane z wyrządzeniem szkody osobom trzecim (np. połamanie cudzych nart, spowodowanie urazu innej osobie).
  • Ubezpieczenie NNW – dzięki tej polisie otrzymasz odszkodowanie w przypadku gdy to Ty doznasz jakiegoś urazu.
  • Koszty Leczenia – ubezpieczenie to działa niemal od razu po przekroczeniu granicy i możesz z niego skorzystać m.in. gdy się przeziębisz, jednak głównie służy, aby pokryć wszelkie koszty leczenia związane z wypadkiem na stoku itp.

 

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.