Wszystko o ubezpieczeniu NNW

Zastanówmy się co dzieje się w sytuacji, gdy spowodujemy wypadek drogowy i pasażerowie jadący z nami ucierpią? Czy wtedy otrzymają jakieś odszkodowanie?

Jak się okazuje, posiadając wyłącznie samo obowiązkowe ubezpieczenie OC w przypadku stłuczki, czy też poważnego wypadku, odszkodowanie należy się wyłącznie poszkodowanym a nie kierowcy i pasażerom, którzy znajdowali się w samochodzie „sprawcy” całego zdarzenia. Dlatego właśnie warto jest pomyśleć o ubezpieczeniu NNW, ponieważ obejmuje ono zarówno kierowcę, jak i też pasażerów.

Co nam daje polisa NNW?

  • gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci kierowcy, jak i wszystkich pasażerów ubezpieczonego samochodu,
  • odszkodowanie w razie wypadku nie tylko na drodze ale także w czasie postoju, załadunku lub wyładunku pojazdu, wsiadania i wysiadania.
Ubezpieczenie NNW można kupić wybierając określoną sumę ubezpieczenia, która stanowi górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody. Oczywiście, im wyższa kwota, tym wysokość składki wzrasta. Jednak trzeba zaznaczyć, że akurat w przypadku ubezpieczenia NNW nie powinniśmy oszczędzać, w końcu mają to być pieniądze dla nas pomocne w przyszłości.
Oczywiście tak jak w przypadku każdego rodzaju ubezpieczenia, również tutaj mamy do czynienia z wyłączeniami, w przypadku których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, spowodowanie szkody umyślnie, kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy.

podobne wpisy:

  1. Ile dostanę odszkodowania z NNW?
  2. Wybierasz się na stok? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
  3. Od czego nie chroni autocasco ?
  4. Ubezpieczenie NNW dla dziecka
  5. Rodzaje ubezpieczeń samochodowych

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.