Ubezpieczenie samochodu od kradzieży

Kupiłeś nowy samochód, prosto z salonu, który staje się dla ciebie niemal wszystkim – dbasz o niego, troszczysz się i przeżywasz „pierwszą” rysę. Pewnego dnia wybierając się do pracy, widzisz puste miejsce parkingowe… Co teraz?!

Z pewnością nikt nawet nie bierze pod uwagę takiego scenariuszu. Oczywiście kradzieże samochodów wciąż się zdarzają – swoją drogą mogę podać tutaj przykład moich znajomych, którym w odstępie 1,5 roku skradziono dwa samochody! Jednak rzadko kiedy myśli o tym, że również jego może to spotkać. Niestety takie myślenie w niczym nam nie pomoże. Trzeba więc działać zanim będzie za późno i będziemy żałować, że nie zabezpieczyliśmy naszego autka w odpowiednim czasie. Wykupując więc obowiązkowe dla wszystkich ubezpieczenie OC z pewnością warto pomyśleć również o dodatkowej opcji ubezpieczenia AC – szczególnie w przypadku posiadaczy nowych samochodów lub tych o sporej wartości dla potencjalnych złodziei (nawet w Internecie można sobie poczytać, które marki są najbardziej „pożądane”).

Niestety w przypadku, gdy skradziony samochód nie miał wykupionego ubezpieczenia AC – właściciel nie może zrobić dosłownie nic (oprócz zgłoszenia oczywiście sprawy na policję ale szanse na odzyskanie pojazdu są marne). Taką stratę finansową oraz ogromny stres związany z całą sytuacją może zminimalizować ubezpieczenie assistance – niestety niewielu kierowców się na nie decyduje. Jest to spowodowane głównie dosyć wysoką ceną takiego produktu – kilkanaście procent wartości pojazdu. Okazuje się jednak, iż niektóre towarzystwa oferują odrębne ubezpieczenia dotyczące wyłącznie kradzieży i cena jest wtedy stała. Należy więc trochę się porozglądać w dostępnych na rynku ofertach a z pewnością znajdzie się jakieś stosowne rozwiązanie – zadowalające obie strony.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC a przerejestrowanie samochodu
  2. Awaria samochodu na autostradzie – co robić?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.