Ubezpieczenie roweru od kradzieży

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi w miastach do kradzieży rowerów, które są wartościowe dla ich właścicieli nie tylko pod względem samej ceny, co często także sentymentu.

Dlatego właśnie warto jest pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia roweru od kradzieży. Jak się okazuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada taka ofertę i to na całkiem korzystnych warunkach, do tego cena również nie jest zbyt wygórowana. Trzeba jednak bardzo dobrze zaznajomić się z warunkami oraz wyłączeniami polisy. W niektórych przypadkach na przykład otrzymamy odszkodowanie wyłącznie w sytuacji, gdy do kradzieży dojdzie podczas rozboju a więc ktoś użyje wobec nas przemocy fizycznej, będzie nam groził itp. Jak zwykle samo ubezpieczenie nie jest gwarancją ochrony i otrzymania rekompensaty za skradziony rower, trzeba więc porównać kilka polis, popytać, sprawdzić warunki i wybrać tę najlepszą.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie samochodu od kradzieży

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] dlatego też coraz większa liczba posiadaczy rowerów decyduje się na wykupienie specjalnego ubezpieczenia OC dla rowerzystów. W większości instytucji jest to oferta dodatkowa dla ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, […]