Ubezpieczenie quada

Quad kojarzy nam się ze swobodą, wolnością, wiatrem we włosach oraz sporą dawką adrenaliny. Pojazd ten raczej zwykle traktowany jest jako sposób na rekreację i spędzenie wolnego czasu, jednak zapominamy, że przecież tak naprawdę jest to prawnie uczestnik ruchu drogowego! Dlatego też każdy quad musi mieć tablice rejestracyjne oraz oczywiście ubezpieczenie OC.

Bez względu na to czy poruszamy się quadem po drogach, czy też po ścieżkach polnych i leśnych, pojazd ten musi posiadać obowiązkowe ubezpieczone quada zgodnie z obowiązującym prawem. Do kierowania quadem uprawnia karta motorowerowa oraz ukończone 13 lat (silnik do 50 cm3 oraz prędkość do 45 km/h). Natomiast przy wyższych mocach wymagane jest posiadanie prawa jazdy B lub B1. Według polskiego prawa pojazdy te traktowane są podobnie do trzykołowych motocykli.

Okazuje się, że wykupienie OC dla quada wcale nie jest takie proste, bowiem nie każde towarzystwo posiada taką polisę. Jeśli jednak już znajduje się w ofercie, to ubezpieczyciel tratuje ten pojazd bardzo podobnie jak samochody. Tak więc koszt OC będzie zależny od wieku, stanu oraz pojemności silnika. Często można też liczyć na zniżki, jednak nie jest to niestety regułą, aczkolwiek cena za OC quada zwykle nie jest zbyt wygórowana i wynosi około 100-200 zł.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.