Ubezpieczenie od utraty pracy

Ubezpieczenie od utraty pracy to niezwykle pożyteczne rozwiązanie w przypadku wzięcia kredytu lub też pożyczki bankowej. Często jest wymagane przez bank, szczególnie w przypadku większych zobowiązań, takich jak kredyty mieszkaniowe.

Aby móc skorzystać z takiej polisy należy spełnić kilka warunków: klient musi być zameldowany w Polsce oraz zatrudniony na podstawie umowy o pracę nie krócej niż 6 miesięcy lub też prowadzić własną działalność od minimum roku. Oczywiście dana osoba nie może znajdować się w okresie wypowiedzenia umowy lub też urlopu bezpłatnego, wychowawczego a nawet macierzyńskiego.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty oraz podpisanie umowy, zawsze powinniśmy dokładnie zapoznać się z wszystkimi wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela – niestety nie w każdej sytuacji firma jest zobowiązana do płacenia za nas rat kredytowych. Przejrzenie warunków umowy jest niezwykle ważne, aby w przyszłości nie być rozczarowanym i pozostać z niczym mimo regularnego płacenia składek. Kiedy firma może odmówić wypłaty świadczenia:

– w sytuacji, gdy pracodawca nas zwalnia z naszej winy,

– w przypadku zwolnień grupowych,

– gdy wypowiedzenie umowy nastąpiło za porozumieniem stron,

– również w sytuacji, gdy pracodawca nie przedłużył nam umowy, która była zawarta na czas określony.

Niestety takie sytuacje pojawiają się najczęściej więc warto zastanowić się czy ubezpieczenie od utraty pracy faktycznie jest nam potrzebne, pamiętajmy, że jest to dobrowolny wybór i bank nie może wymagać od nas płacenia dodatkowych składek. Ubezpieczyciel deklaruje się do spłacania rat przez okres od 6 do 12 miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że otrzymane świadczenie wcale nie musi wystarczyć nam na pokrycie całej raty kredytu. W umowach ubezpieczeniowych jasno jest określona maksymalna kwota, która nam przysługuje z tytułu polisy.

 

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


  1. […] polisa od utraty pracy, która zazwyczaj jest dobrowolna, opłacanie określonej składki gwarantuje nam, iż w przypadku […]