Ubezpieczenie od bezrobocia

Sytuacja na rynku pracy nie tylko w Polsce ale także w całej Europie nie wygląda najlepiej. Jak się okazuje, co piąta młoda osoba nie posiada stałego zatrudnienia.

Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze staje się ubezpieczenie od bezrobocia. Szczególnie w przypadku osób starszych, bowiem młodzież zawsze może jeszcze skorzystać z opcji wyjazdu zagranicę. W naszym kraju takie ubezpieczenie na wypadek utraty pracy jest dołączane zwykle do kredyty gotówkowego. Oczywiście zobowiązuje nas to do płacenia wyżej miesięcznej raty (1-3 % sumy). Polisa podpisywana jest zwykle na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do spłacania kredytu za swojego klienta w przypadku utraty przez niego pracy.

Trzeba jednak pamiętać, że aby doszło do takiego tymczasowego zwolnienia z płatności rat kredytowych, trzeba oprócz posiadania statusu bezrobotnego trzeba spełnić inne dodatkowe warunki. Dana osoba musi być zwolniona w skutek wypowiedzenia umowy o pracę wyłącznie przez pracodawcę a także uzyskać prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych. Dodatkowo osoba musi być pełnoletnia, natomiast okres kredytowy musi skończyć się przez jej 65 rokiem życia.

Wykupienie ubezpieczenia od bezrobocia niesie za sobą wiele korzyści – dla banku stajemy się pewniejszym klientem, a na dodatek po utracie pracy zyskuje aż 12 miesięcy na zdobycie kolejnej, co z pewnością daje kredytobiorcy komfort psychiczny. Część firm ubezpieczeniowych zastanawia się nad takim ubezpieczeniem od bezrobocia dla każdego, składka miałaby wynosić miesięcznie 30 zł a świadczenie wynosiłoby równowartość najniższej płacy. Zainteresowanych taką polisą z pewnością, by nie zabrakło, gdyż nasz rynek pracy jest bardzo niepewny i zmienny.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.