Ubezpieczenie OC za granicą

Sporej grupie osób wydaje się, że jeśli ich samochód w miarę sprawnie działa i w Polsce raczej rzadko korzystają z usług mechanika, to wyjeżdżając za granicę nie muszą myśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia OC. Oczywiście zawsze można zaryzykować, pytanie jednak czy warto?

Przede wszystkim należy zorientować się czy posiadane przez nas OC obowiązuje także za granicą i czy nie będziemy potrzebować tzw. Zielonej Karty udając się lub przejeżdżając przez państwa, które nie uwzględniają krajowego ubezpieczenia. Warto pamiętać, że polskie OC będzie ważne w następujących krajach:

państwa członkowskie Unii Europejskiej, Chorwacja, Norwegia, Szwajcaria, Serbia, Islandia, Liechtenstein.

Natomiast Zielona Karta będzie nam niezbędna w takich krajach jak:

Białoruś, Ukraina, Rosja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Turcja, Tunezja, Mołdawia, Macedonia, Iran, Izrael, Maroko.

Następnie powinniśmy zastanowić się czy nie wykupić jeszcze dodatkowego ubezpieczenia Assistance lub Autocasco. Będąc „u siebie” w sytuacji, gdy zepsuje nam się samochód zawsze możemy zadzwonić po znajomych lub liczyć na pomoc przejeżdżających kierowców. Niestety za granicą nie jest już tak łatwo. Rodzina za daleko, przejezdni mówią w rożnych językach, a ceny w euro za naprawę samochodu mogą nas zrujnować. Może więc lepiej wydać kilkadziesiąt złotych i w razie awarii wykonać tylko jeden telefon i o nic więcej się nie martwić?

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


  1. […] najprostszym wyjściem byłoby wezwanie pomocy, szczególnie, gdy posiadamy ubezpieczenie assistance (warto o nim pomyśleć, gdy często pokonujemy dalekie trasy samochodem). Niestety i tak często […]

  2. […] Co z ubezpieczeniem samochodu za granicą? […]