Ubezpieczenie OC ranking

Zapewne większość z nas zastanawia się, który ubezpieczyciel zaproponuje nam najtańsze OC, przeglądamy liczne rankingi i porównywarki ubezpieczeń, co niestety okazuje się ogromnym błędem. Dlaczego? Otóż rankingi jakichkolwiek produktów są tworzone według ogólnych danych, a przecież polisa OC powinna być ustalana w sposób bardzo indywidualny. Wśród kierowców możemy wyróżnić takie przykładowe grupy, w przypadku których ceny OC będą się diametralnie różnić:

  • kierowcy w średnim wieku, z podstawowymi zniżkami, z drogim samochodem
  • kobiety posiadające niewielki samochód, jeżdżące bezpiecznie
  • młodzi kierowcy, bez zniżek
  • tzw. weterani, którzy posiadają maksymalne 60 % zniżki
Jeśli więc chcemy znaleźć odpowiednie OC, powinniśmy zastanowić się jakim kierowcą jesteśmy i czego tak naprawdę potrzebujemy. Rankingi mogą dać nam jakiś ogólny zarys cen ale zdecydowanie lepiej jest skorzystać z kalkulatora OC, w przypadku którego, aby uzyskać jakiś wynik i zestawienie ofert, musimy najpierw dokładnie wpisać nasze dane oraz dane samochodu. Tylko wtedy cena za polisę będzie wiarygodna i dopasowana do nas samych.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC cena
  2. Ubezpieczenie OC brak prawa jazdy
  3. Ubezpieczenie OC przez internet
  4. Ubezpieczenie OC zniżki
  5. Ubezpieczenie OC online

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] zacząć poszukiwania? Skorzystajmy z kilku (min. trzech ) kalkulatorów ubezpieczeń OC, wpiszmy dokładnie wszystkie nasze dane i poczekajmy na wynik, następnie wybierzmy tę najlepszą […]