Ubezpieczenie OC przez internet

Jak się okazuje Polacy coraz częściej korzystają z usług internetowych, odnosi się to również do wykupienia polisy OC przez internet.

Największą zaletą jest ogromna ilość informacji na temat danej oferty -nie tylko od samej firmy, ale co ważne od obecnych lub byłych klientów. No forach aż wrze od przeróżnych opinii na temat konkretnego ubezpieczyciela. Oczywiście większości z nas zależy głównie na znalezieniu jak najtańszego OC, a właśnie dzięki samodzielnemu wypełnieniu wniosku przez internet i załatwieniu w ten sposób całej transakcji zyskujemy dodatkowe zniżki.

Podczas wyboru konkretnego ubezpieczenia warto skorzystać z kilku porównywarek dostępnych w internecie. Jeśli zależy nam wyłącznie na cenie, ten sposób jest bardzo szybki i wygodny, gdyż zwykle otrzymujemy trzy najtańsze oferty. Jeśli jednak zależy nam na innych czynnikach, będziemy niestety musieli poświęcić trochę więcej czasu na „grzebaniu” wśród informacji o ubezpieczycielach. Jedynym minusem jaki widzę w wykupieniu OC przez internet może być fakt, iż musimy sami wpisywać wszystkie dane i muszą one być bardzo, bardzo dokładne. Nie ma tutaj mowy o podawaniu czegoś „na oko”! Tylko wtedy uzyskany wynik w porównywarce będzie wiarygodny.

Pamiętajmy jednak, aby przed wykupieniem OC zrezygnować ze starego ubezpieczyciela. Nikt chyba nie chce płacić podwójnie, co niestety często się zdarza, gdy złożymy rezygnację za późno.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC gdzie najtaniej?
  2. Ubezpieczenie OC busów

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.