Ubezpieczenie OC na miesiąc

Najkrótsze ubezpieczenie OC to okres jednego miesiąca, jednak pytanie czy i w jakich sytuacjach jest ono opłacalne? Otóż niektórzy kierowcy decydują się właśnie na taki krótki czas ze względu na fakt, iż w danej chwili nie posiadają dodatkowych pieniędzy, aby wykupić polisę na cały rok. Niestety wtedy wiele tracimy, bo zazwyczaj za miesiąc również gotówki brak i tak przedłużamy te miesięczne OC… Co więc zrobić?

Oczywiście najlepiej będzie poszukać ubezpieczyciela, który proponuje rozłożenie całej kwoty polisy OC na 12 równych rat. Dzięki temu także co miesiąc będziemy ponosić koszty ale o wiele mniejsze. Najlepiej znaleźć jest także polisę, która w porównaniu do obecnej jest o wiele tańsza – konkurencja wśród ubezpieczycieli samochodów jest naprawdę ogromna więc dlaczego nie mamy na tym korzystać?

A kiedy warto zainwestować w takie 30 dniowe OC? Oczywiście, gdy samochód chcemy sprzedać a akurat kończy się termin obowiązywania polisy. Oczywiście wykupienie rocznego OC być może zwiększy atrakcyjność oferty sprzedaży ale niestety nie daje to nam żadnej pewności więc lepiej i bezpieczniej dla nas jest zakupić ubezpieczenie OC na miesiąc i oczywiście znaleźć w tym czasie kupca.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC na raty

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.