Ubezpieczenie OC jednodniowe

Przeglądając ostatnio fora internetowe natknęłam się na posty z pytaniami o możliwość wykupienia ubezpieczenia OC jednodniowego. Sama byłam zainteresowana tym tematem więc postanowiłam sprawdzić czy faktycznie można wykupić gdzieś tak krótką polisę.

Pewnie niektórzy zapytają po co komuś takie jednodniowe ubezpieczenie OC, ale okazuje się, że w niektórych sytuacjach (np. kupno samochodu bez ważnego OC, sprowadzenie auta zza granicy) może być nam naprawdę potrzebne. Niestety po przejrzeniu ofert ubezpieczycieli muszę stwierdzić, że takiego OC nie ma. Najkrótszy okres to 30 dni i w PZU kosztuje 99 zł bez względu na parametry, które są zwykle brane pod uwagę podczas określania ceny polisy. Osobiście uważam, że dobrze jest skorzystać z takiego rozwiązania choćby po to, by dać sobie czas na znalezienie najlepszej i najtańszej oferty ubezpieczenia OC. Większość osób w takich sytuacjach z braku czasu decyduje się na pierwszą lepszą polisę co jest ogromnym błędem i niepotrzebnym kosztem.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


  1. […] najlepiej w dniu nabycia pojazdu – przed wprowadzeniem do ruchu! Warto wtedy skorzystać z krótkoterminowych polis, dzięki którym zyskamy dodatkowy czas na wybranie odpowiedniego […]