Ubezpieczenie OC jak wypowiedzieć?

Zazwyczaj posiadając obowiązkowe ubezpieczenie OC każdy z nas i tak szuka jakiejś tańszej polisy, bo w końcu wybór jest naprawdę spory, a ubezpieczyciele niemal co chwilę wprowadzają nowe oferty i zniżki. Trzeba jednak pamiętać, że gdy kupujemy nową polisę, musimy w określonym terminie wypowiedzieć stare ubezpieczenie OC. W innym wypadku może dojść niestety do takiej sytuacji, że będziemy musieli zapłacić niepotrzebnie za obie polisy! Jeśli nie zadbamy o kwestię terminowego wypowiedzenia narazimy się na naprawdę wysokie koszty, które niestety będziemy musieli uiścić.

Większość ubezpieczycieli daje nam możliwość złożenia wypowiedzenia nawet na jeden dzień przed końcem obowiązywania OC, jednak trzeba pamiętać, że niektóre firmy wymagają, aby poinformować je o rezygnacji nawet miesiąc przed zakończeniem ubezpieczenia samochodu. Dobrze jest więc dokładnie dowiedzieć się jakie warunki w tym przypadku stawia nam nasz ubezpieczyciel. Do firmy udajemy się z dokładnie wypełnionym wnioskiem, który jest dostępny w internecie lub też możemy go otrzymać w każdej instytucji ubezpieczeniowej. Warto pamiętać, aby zabrać ze sobą również obecną polisę oraz dokumenty pojazdu i nasz dowód osobisty. Pracownik firmy ma obowiązek skserowania tych wszystkich dokumentów podczas rezygnacji z ubezpieczenia OC.

Tak jak wspominałam zazwyczaj termin wypowiedzenia to jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy, jednak nigdy nie warto jest czekać z tym do samego końca, gdyż z ubezpieczycielami bywa różnie i mogą wtedy robić jakieś dodatkowe problemy, których nikt przecież nie chce. Najbezpieczniej jest więc najpierw na spokojnie wypowiedzieć umowę OC, a dopiero później będąc w pełni „wolnym” wykupić nową polisę.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.