Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej

Chyba każdy przedsiębiorca wie, że prowadzenie własnej działalności jest związane z ogromnym ryzykiem. I wcale nie chodzi mi wyłącznie o kwestię osiąganych zysków. Posiadając firmę, zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, iż może dojść do wyrządzenia szkód na mieniu lub osobach trzecich, wynikających z odpowiedzialności cywilnej.

Oczywiście prowadząc mały, osiedlowy sklepik, ryzyko wystąpienia takich sytuacji będzie mniejsze, niż w przypadku posiadania na przykład sieci hoteli w całym kraju. Jednak w tych dwóch sytuacjach warto jest pomyśleć o ubezpieczeniu OC działalności gospodarczej, aby nie musieć ponosić kosztów, często bardzo wysokich z własnej kieszeni – takie sytuacje mogą przecież spowodować bankructwo naszej firmy, a tego nikt nie chce. Warto tutaj więc dodać, iż na polisie ubezpieczeniowej z pewnością nie powinniśmy oszczędzać. Niestety ubezpieczenie dla firm nie jest obowiązkowe więc wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy dopiero co założyli własną firmę, wolą sobie odpuścić taki dodatkowy wydatek w ramach zasady „przecież w mojej firmie nic się nie zdarzy”.

Oczywiście zakup samej polisy i wybór ubezpieczyciela to już kwestia bardzo indywidualna, wszystko zależne jest od rodzaju i wielkości prowadzonej działalności (m.in. styczność z klientami). Bez wątpienia jednak zakup takiej polisy, choćby najtańszej jest dobrym rozwiązaniem – dla „świętego spokoju” właściciela ale także nie ukrywajmy zwiększa to jego wiarygodność w oczach klientów i współpracowników.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dla firm

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.