Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Niestety nasz kraj w porównaniu np. do Holandii kompletnie nie jest przystosowany do swobodnej jazdy na rowerach, przez co dosyć często dochodzi do przeróżnych wypadków z udziałem rowerzystów. Są oni zarówno ofiarami, jak i też sprawcami szkód materialnych a nawet zdrowotnych innych uczestników ruchu drogowego. Najczęstsze przykłady to zniszczenie nadwozia samochodu (szyby, lakier, wgniecenia, lusterka) lub też zderzenia z pieszymi.

Koszt takich szkód może być czasem naprawdę dosyć wysoki, dlatego też coraz większa liczba posiadaczy rowerów decyduje się na wykupienie specjalnego ubezpieczenia OC dla rowerzystów. W większości instytucji jest to oferta dodatkowa dla ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, ubezpieczenia OC nieruchomości ale coraz częściej również pojawia się jako samodzielne OC. Działa ono 24h na dobę i obowiązuje na terenie Polski, Europy a w niektórych przypadkach także na całym świecie. Koszt takiego ubezpieczenia jest naprawdę niewielki i jeśli często korzystamy z „komunikacji rowerowej” z pewnością warto jest wykupić takie zabezpieczenie.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC a pojemność silinika

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] właśnie warto jest pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia roweru od kradzieży. Jak się okazuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada taka ofertę i to na […]