Ubezpieczenie OC dla ratowników medycznych

Od 1 stycznia 2012 r. posiadanie ubezpieczenia OC przez ratowników medycznych, jak i pozostałych pracowników z tej branży, stało się obowiązkowe. Oczywiście niemal od razu większość ubezpieczycieli dodała do swojej oferty produktowej – obowiązkowe ubezpieczenie OC dla ratowników (m.in. PZU, TU Inter Polska).

Zakres ubezpieczenia OC obejmuje wszystkie szkody wyrządzone osobom trzecim lub na ich mieniu podczas wykonywania przez ratownika czynności zawodowych.

Suma gwarancyjna w przypadku ratowników medycznych wynosi na jedno zdarzenie – 30 tys. euro i na wszystkie zdarzenia – 150 tys. zł. Ale tutaj wszystko jest zależne od firmy, ponieważ niemal każda może zaproponować różne warianty – warto o tym pamiętać i zdecydować się na tę opcję, która faktycznie będzie dla nas odpowiednia – im wyższa suma, tym wyższa miesięczna składka.

Oczywiście do podstawowej oferty ubezpieczeniowej, firmy proponują także dodatkowe, często bardzo korzystne opcje m.in. ubezpieczenie ochrony prawnej, ubezpieczenie obowiązujące także poza terenem Polski, OC za szkody wyrządzone w skutek przeniesienia choroby zakaźnej.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dla ratowników medycznych
  2. Ubezpieczenie OC dla pośredników
  3. Ubezpieczenie OC dla prawników
  4. Ubezpieczenie OC dla lekarzy
  5. Ubezpieczenie OC dla pielęgniarek

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.