Ubezpieczenie OC dla farmaceutów

Koszt za ubezpieczenie OC dla farmaceutów to zaledwie kilkaset złotych rocznie i z pewnością warto wykupić taką polisę, która zagwarantuje aptece pomoc prawną w przypadku jakichkolwiek roszczeń od pacjentów. Zwykle są to sytuacje nieprawidłowego wydania leków lub też podanie źle sporządzonego lekarstwa. Do tego dochodzi także odpowiedzialność kierownika danej apteki za przekazywanie informacji o produktach innym instytucjom lub też udzielaniu porad przy sprzedaży lekarstw.

Oczywiście takie szkody zdarzają się bardzo rzadko, dlatego polisy są tanie i bardzo łatwo dostępne. Koszt OC dla małej apteki, która zatrudnia do 3 pracowników to zaledwie około 200 zł rocznie, a suma gwarancyjna wynosi aż 100 tys. zł. Warto zaznaczyć, że oprócz podstawowego OC, kierownik apteki może wykupić liczne dodatkowe i korzystne pakiety m.in. ubezpieczenie kosztów utylizacji, ubezpieczenie strat finansowych.

Jak się okazuje wszystkie apteki, które mają podpisaną umowę z NFZ i udzielają tzw. świadczeń zdrowotnych (sprzedają np. środki ortopedyczne) oprócz dobrowolnego OC są zobowiązane, by posiadać obowiązkową polisę OC dla farmaceutów. Na szczęście koszt także nie jest zbyt wysoki i wynosi 100 zł rocznie.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.