Ubezpieczenie OC ciągnika rolniczego

Ubezpieczenie OC ciągnika rolniczego zawiera się w ogólnym ubezpieczeniu maszyn rolniczych, nazywanym bardzo często „Agro-Casco”. Zakres ubezpieczenia zwykle jest dobierany bardzo indywidualnie w zależności od potrzeb rolnika (m.in. od ognia, zdarzeń losowych, kradzieży, wypadku, do którego doszło podczas prac maszyn na polu).

Okres ubezpieczenie to najczęściej 12 miesięcy, jednak większość ubezpieczycieli daje możliwość wykupienia polisy OC również na krótszy czas np. 3 miesiące. Wysokość składki zależy oczywiście od rodzaju ubezpieczanego ciągnika rolniczego, od wybranego zakresu OC oraz od jej długości trwania.

Przykłady wypadków:

– W czasie trwania żniw rolnik kierując ciągnikiem na drodze publicznej wymijając się z innym dużym pojazdem wpada do rowu i uderza w drzewo. W wyniku czego zostały pogięte niektóre elementy robocze ciągnika oraz uszkodzona została karoseria. Posiadając ubezpieczenie rolnik otrzyma zwrot kosztów poniesionych w wyniku tej szkody.

– Podczas prac na polu doszło do zapalenia ciągnika rolniczego. Maszyna całkowicie spłonęła. Rolnik stracił wszystko… Jednak dzięki polisie OC i oszacowaniu wartości szkody, otrzyma on stosowne odszkodowanie, które pozwoli mu na zakup nowej maszyny.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.