Ubezpieczenie OC ciągłość

Coraz więcej osób zastanawia się czy musi ubezpieczyć samochód także w przypadku, gdy w ogóle z niego nie korzysta z różnych powodów. Zdarzają się sytuacje, iż samochód stoi nawet przez rok w garażu i nikt nim nie jeździ. Czy więc trzeba wtedy marnować kilkaset złotych i kupić OC, skoro auto dosłownie stoi w miejscu i nie ma styczności z innymi uczestnikami ruchu a więc nie ma mowy o prawdopodobieństwie wypadku czy też stłuczki.

Niestety, jak się okazuje zgodnie z prawem każdy kierowca ma obowiązek zachowania ciągłości ubezpieczenia zarejestrowanego pojazdu, oczywiście pomijając samochody zabytkowe itp. Tak więc bez względu na to czy samochód jest użytkowany codziennie czy też stoi „zakurzony” w garażu, to i tak wykupienie OC jest obowiązkowe dla jego właściciela.

Za brak ciągłości w ubezpieczeniu grożą właścicielom wysokie kary pieniężne więc z pewnością nie warto nawet się zastanawiać i kombinować w tej kwestii.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC mBank

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] gdy spóźnimy się z opłaceniem składki? Oczywiście zapłacimy karę i to niemałą za brak ciągłości w OC. Nie powinno nas dziwić to, że sumy są naprawdę wysokie – w końcu kierowca bez ważnego […]