Ubezpieczenie OC cena

Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu. Średnio jej cena waha się pomiędzy kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych. Pewnie wiele osób zastanawia się skąd się biorą tak wielkie różnice, dlaczego płacimy co roku ogromną kwotę za polisę a nasz znajomy w porównaniu do nas „grosze”?

Wysokość składki OC jest zależna od wielu czynników, które można podzielić na dwie grupy: polisa bazowa oraz naliczone zniżki i zwyżki. Polisa bazowa jest zależna od pojemności silnika pojazdu, miejsce rejestracji, rodzaju pojazdu oraz jego przeznaczenia. Natomiast, aby otrzymać zniżki podczas wykupienia polisy musimy spełnić kilka warunków w trakcie użytkowania samochodu – największe zniżki otrzymają kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy od dłuższego czasu i oczywiście nie mieli żadnych kolizji. Jak się jednak okazuje o zniżkach decyduje także indywidualna skala danego ubezpieczyciela – liczy się wiek, płeć, okres posiadania prawa jazdy, informacja czy z pojazdu będą korzystać również inne osoby itp.

Oczywiście, im jesteśmy młodsi lub też nasz „staż” kierowcy jest niewielki kwota polisy będzie dosyć wysoka, gdyż jesteśmy ryzykownymi klientami dla firm ubezpieczeniowych. Dodatkowo powinniśmy śledzić liczne promocje, które oferują nowym lub stałym klientom ubezpieczyciele. Co ważne, zazwyczaj, gdy zdecydujemy się na wykupienie polisy OC online, możemy liczyć na dodatkowe zniżki (10-15%).

 

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC brak prawa jazdy
  2. Ubezpieczenie OC na raty
  3. Ubezpieczenie OC gdzie najtaniej?

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Od czego zależna jest wysokość składki ubezpieczeniowej? Głównie od wartości pojazdu. Oczywiście, im nowsze i cenniejsze auto, tym wyższa składka do opłacenia. Zawsze pamiętajmy o sprawdzeniu wszelkich wyłączeń oraz OWU – to bardzo istotne, aby w razie przeróżnych wydarzeń nagle nie okazało się, że nie otrzymamy odszkodowania. […]