Ubezpieczenie OC busów

Każdy posiadacz pojazdu, w tym również busów, musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć jaka jest cena za taką polisę, ponieważ dokładnie tak samo, jak w przypadku samochodów osobowych, wysokość składki jest zależna od wielu czynników (marka samochodu, pojemność silnika, dane osobowe właściciela i współwłaściciela pojazdu, miejsce zamieszkania oraz użytkowania busa).

Z pewnością warto jednak porozglądać się i porównać kilka ofert. Wcale nie namawiam do chodzenia po placówkach ubezpieczycieli – w końcu zajęłoby nam to cały dzień! Wystarczy tak naprawdę skorzystać z kalkulatora online, który zwykle podaje nam trzy najlepsze/najtańsze oferty polis OC dla wpisanych przez nas danych. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykupienie ubezpieczenia przez internet, możemy załapać się na dodatkową % zniżkę. Potwierdzenie posiadania polisy otrzymamy pocztą lub jako dokument pdf do wydrukowania i oczywiście podpisania.

Warto tutaj przypomnieć, iż bardzo ważne jest przeznaczenie posiadanego przez nas busa lub kilku busów. Bowiem mając firmę transportową mamy możliwość wykupienia dobrowolnego ubezpieczenia OC przewoźnika drogowego w ruchu krajowym oraz/lub międzynarodowym. Z pewnością taki wybór będzie dla nas korzystny.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.