Ubezpieczenie OC broker

Broker ubezpieczeniowy to osoba zajmująca się dobraniem najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia dla poszczególnych klientów, likwidacją oraz oceną szkód, zarządza polisami. Oczywiście zostanie brokerem nie jest takie proste, gdyż trzeba uzyskać stosowne pozwolenie i zostać wpisanym na krajową listę brokerów. Chyba nie trzeba zaznaczać z jak wielką odpowiedzialnością oraz ryzykiem są związane te właśnie usługi.

Dlatego właśnie brokerzy ubezpieczeniowi są zobowiązani do posiadania OC najpóźniej w dniu złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na wykonywanie działalności brokerskiej. Ochroną objęty jest zarówno sam broker, jak i jego pracownicy.

Minimalna suma gwarancyjna na jaką powinna być zawarta taka polisa to 1 mln euro w odniesieniu do jednej szkody oraz 1,5 mln euro – wszystkie zdarzenia.

Najczęstsze szkody do jakich dochodzi podczas wykonywania zawodu brokera:

– naruszenie tajemnicy brokerskiej

– naruszenie dóbr osobistych klienta

– niewywiązanie się z umowy lub wyrządzenie szkód w wyniku prowadzenia działalności

Największą korzyścią posiadania takiego OC jest oczywiście zabezpieczenie się przed często poważnymi skutkami (prawnymi i finansowymi) związanymi z roszczeniami klientów i błędami zawodowymi oraz oczywiście spełnienie prawnego obowiązku wykupienia takiej polisy.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC dla prawników
  2. Ubezpieczenie OC dla pośredników
  3. Ubezpieczenie OC biegłego rewidenta
  4. Ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów
  5. Ubezpieczenie OC biura rachunkowego

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.