Ubezpieczenie OC brak prawa jazdy

Wiele osób kupuje samochód zanim jeszcze zda egzamin na prawo jazdy, a przecież wykupienie polisy OC nie może czekać, gdyż jest to nasz obowiązek. Niestety zakup ubezpieczenia przez osobę, która nie posiada prawa jazdy lub też jest świeżo upieczonym kierowcą, to naprawdę ogromny wydatek – nic w tym dziwnego, bo przecież taka osoba jest w oczach przedstawicieli firmy ubezpieczeniowej kimś ryzykownym i niepewnym. W związku z tym ubezpieczenie w tym okresie jest kosztowne. Pytanie czy młode osoby są w stanie sobie pozwolić na taki wydatek każdego roku, pamiętajmy, że do tego dochodzi jeszcze przegląd oraz koszty w przypadku awarii auta (dobrze jest mieć jakieś oszczędności na takie okoliczności).

Co więc można zrobić, aby uniknąć poniesienia wysokich początkowych kosztów ubezpieczenia? Czy można kupić OC bez prawa jazdy? Oczywiście powinniśmy znaleźć osobę, która posiada zniżki i to na nią zarejestrować samochód. My oczywiście możemy być współwłaścicielami. Oczywiście nie skorzystamy w pełni ze wszystkich zniżek danej osoby, ponieważ ubezpieczyciele od pewnego czasu zabezpieczają się od tego typu rozwiązań i we wniosku musimy zaznaczyć czy z pojazdu będą korzystać inni kierowcy, podając również ich dane. To spowoduje, że koszty i tak wzrosną ale już nie tak znacząco, jak w przypadku wykupienia samodzielnego ubezpieczenia OC.

Istnieje także możliwość rejestracji auta i wykupienia polisy na dwóch właścicieli i w takim przypadku zakład ubezpieczeń zsumuje zwyżki dziecka ze zniżkami rodzica. Ale wtedy młodszy kierowca będzie miał już liczone lata bezszkodowej jazdy oraz oczywiście zniżki za wiek. Wszystko zależy tak naprawdę od sytuacji jaka dotyczy konkretnej osoby, bowiem jeśli samochodem jeździmy bardzo rzadko, to z pewnością decyzja o wykupieniu polisy OC na nas samych jest ogromnym błędem.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC bez prawa jazdy
  2. Ubezpieczenie OC a przerejestrowanie samochodu
  3. Ubezpieczenie OC brak

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.