Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to jeden z wydatków, który zawsze czeka nas na początku roku szkolnego, bo w końcu bezpieczeństwo naszego dziecka jest dla nas najważniejsze.

Oczywiście ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest obowiązkowe, jednak nie należy tej kwestii bagatelizować i zapominać o niej. Wręcz przeciwnie powinniśmy skupić się na wyborze najlepszej oferty a taką niekoniecznie zaproponuje nam szkoła. Czasem dobrze jest zapoznać się z ofertami prywatnych firm. Bez względu jednak na wybór ubezpieczenia zawsze musimy zaznajomić się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. To bardzo istotne, ponieważ może się okazać, że nasze dziecko ubezpieczane jest wyłącznie na terenie szkoły. Dobrze jest także zwrócić uwagę na okres ubezpieczenia – czy obejmuje wyłącznie rok szkolny, czy też kalendarzowy. Bez wątpienia lepsza będzie druga opcja, ponieważ najczęściej do wypadków dochodzi podczas wakacji.

Pamiętajmy, że jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe nie gwarantuje nam wszystkich ważnych dla nas warunków, zawsze możemy skorzystać z dodatkowych opcji. Oczywiście cena będzie wyższa ale z pewnością warto – w końcu chodzi o życie najważniejszych dla nas osób – naszych dzieci.

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  2. Ubezpieczenie OC dziecka
  3. Ile dostanę odszkodowania z NNW?
  4. Ubezpieczenie OC dla instruktorów narciarstwa
  5. Ubezpieczenie na życie dla osób starszych

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.