Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie brzmi bardzo ogólnie i tak naprawdę nie każdy wie o co w nim chodzi. Czy warto wykupić polisę na życie?

Otóż ubezpieczenie na życie to specjalna umowa pomiędzy zakładem ubezpieczeń, a danym klientem. W sytuacji, gdy klientowi lub jego rodzinie przydarzy się jedno z nieszczęść, które zostały wyszczególnione w polisie, wtedy obowiązkiem ubezpieczyciela jest wypłacenie nam stosownego odszkodowania. Wszystko tak naprawdę zależy od wyboru zakresu i warunków polisy. Jedynym obowiązkiem nas, jako klientów jest oczywiście terminowe płacenie składek. Na pytanie czy powinniśmy wykupić taką polisę na życie musimy odpowiedzieć sobie sami. Zastanówmy się, czy w przypadku, gdy spotka nas jakieś nieszczęście typu spalenie domu/mieszkania, kradzież samochodu, będziemy w stanie sami sobie poradzić z tymi stratami? Taka polisa, nawet podstawowa, gwarantuje nam bezpieczeństwo na przyszłość i w dramatycznych sytuacjach nie będziemy chociaż zawracać sobie głowy sprawami finansowymi.

Wybór konkretnej polisy nie jest taką łatwą sprawą i dobrze byłoby poświęcić trochę czasu na znalezienie tej „najlepszej” dla nas. Pamiętajmy, aby zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy, które określają kiedy odszkodowanie nam się należy, a kiedy nie… Są tam też ujęte informacje o wysokości składek oraz czasie, w którym musimy zgłosić szkodę.

 

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie na życie – warto?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.