Ubezpieczenie na życie dla osób starszych

Znalezienie w miarę taniego ubezpieczenia na życie dla osób starszych wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe wymagają dosyć wysokich składek w przypadku seniorów. Właśnie dlatego w żadnym wypadku nie należy korzystać z tradycyjnej oferty, osoby „po sześćdziesiątce” powinny porozglądać się za polisą, która jest przeznaczona głównie dla nich, dzięki temu zarówno jej warunki, jak i składki będą dopasowane do wieku ubezpieczonego.

Taką ofertę posiadają następujące firmy:

  • Allianz – ubezpieczenie „specjalnie dla seniorów” (oszczędzanie oraz tradycyjne ubezpieczenie, wiek min. 60 lat)
  • PZU – ubezpieczenie na życie „spokój najbliższych” (składki nie są zależne od wieku oraz stanu zdrowia ubezpieczanego)
  • Generali – ubezpieczenie na życie Lew Senior (przeznaczone jest dla osób między 50 a 75 rokiem życia, bez względu na stan zdrowia)
  • 4Life Direct – polisa „Moi Bliscy” (dla osób do 85 lat, akceptacja wszystkich wniosków, bez względu na stan zdrowia)
Pamiętajmy, że ubezpieczenie ma być ochroną i pomocą dla naszych najbliższych, warto więc zadbać o to, by warunki nam w pełni odpowiadały oraz w przyszłości nie było żadnych problemów z wypłatą odszkodowania. Dlatego właśnie dobrze jest udać się osobiście to kilku firm i na miejscu dowiedzieć się wszystkiego – przygotujmy się do takiej rozmowy, zapiszmy na kartce najważniejsze pytania i istotne dla nas informacje związane z polisą. Dobrze jest także wziąć ze sobą kogoś z rodziny, aby mieć „przewagę” nad przedstawicielem danej firmy, który z pewnością będzie zapewniać o samych pozytywach ubezpieczenia. Zawsze trzeba podchodzić do jego opinii dosyć obiektywnie, wiadomo. Przed rozmową można także poczytać opinie klientów na forach internetowych – to chyba obecnie najlepszy sposób na sprawdzenie rzetelności firmy oraz samej oferty.

 

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  2. Ubezpieczenie na życie – warto?
  3. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  4. Ubezpieczenie na życie
  5. Ubezpieczenie OC dla psa

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.