DaeSean Hamilton Authentic Jersey  Ubezpieczenie – jak zgłosić szkodę? | Poradnik Ubezpieczenia

Ubezpieczenie – jak zgłosić szkodę?

Zgłoszenie szkody bez względu na to czy to my ją spowodowaliśmy, czy też jesteśmy osobami poszkodowanymi jest bardzo istotne, ponieważ od tego zależy czy w ogóle otrzymamy jakiekolwiek odszkodowanie. Pamiętajmy, że często ubezpieczyciel ma z góry określone terminy zgłaszania szkód, których lepiej nie naginać…
Już podczas podpisywania umowy z firmą, dobrze jest zwrócić uwagę na dokładny termin zgłaszania jakichkolwiek szkód – standardowo taka informacja znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Uwaga! Zwykle są to 3 dni lub mniej. Warto więc nie zwlekać ze zgłoszeniem. Jeśli chodzi o sposób powiadomienia towarzystwa o zaistniałej sytuacji, to możemy zrobić to telefonicznie, przez formularz internetowy lub też zgłosić się osobiście do placówki danej firmy. Należy także pamiętać, aby podczas zgłaszania szkody zawsze mieć przy sobie potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia.

Podczas zgłaszania szkody bardzo istotne jest również posiadanie dodatkowych dokumentów oraz dowodów potwierdzających powstałe zdarzenie – m.in. oświadczenie sprawcy, okoliczności i wielkość szkody, zdjęcia.

podobne wpisy:

  1. Jak wygląda likwidacja szkody?
  2. Ubezpieczenie OC jak sprawdzić
  3. Czy firmy ubezpieczeniowe sprawdzają oświadczenie klienta o braku szkód?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.