Ubezpieczenie i odszkodowanie po wypadku

Wielkimi krokami zbliża się czas wakacji i urlopów, niestety bardzo często oprócz samego planowania spędzenia tego wolnego czasu, zapominamy o kupnie ubezpieczenia, które właśnie w tym okresie jest nam niemal niezbędne.

Posiadając odpowiednią polisę zyskujemy pełen spokój i w pełni możemy cieszyć się urlopem. Ubezpieczenie chroni nas nawet zagranicą – otrzymujemy pełną opiekę medyczną oraz hospitalizację a nawet wizyty u lekarzy specjalistów. Trzeba jednak uważać podczas podpisywania umowy, bowiem zdarza się, że zakres polisy znacznie różni się od innych dostępnych na rynku. Decydujmy się więc zawsze na pewne i sprawdzone oferty ubezpieczeniowe.

Niestety coraz częściej ubezpieczyciel odmawia klientom wypłaty odszkodowania z bardzo różnych powodów. Oczywiście w takich sytuacjach nie można się poddawać, wręcz przeciwnie trzeba dosłownie zawalczyć o swoje! Jeśli mimo wszystko wciąż odmawia nam wypłaty pieniędzy, powinniśmy zgłosić sprawę do Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta, który jest zobowiązany by nam pomóc odzyskać należne nam świadczenia. W przypadku kolejnej „porażki” możemy pomyśleć o skorzystaniu z usług firm, które specjalizują się w odzyskiwaniu odszkodowań – na rynku takich instytucji jest już sporo. Po licznych próbach ubezpieczyciel powinien w końcu odpuścić i oddać nam pieniądze z tytułu odszkodowania. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio i przede wszystkim rozsądnie wybierać firmę ubezpieczeniową, która rzadko robi problemy z wypłatą odszkodowania.

podobne wpisy:

  1. Odszkodowanie po wypadku
  2. Odszkodowanie za wypadek samochodowy
  3. Zalane mieszkanie… Co teraz?
  4. Ubezpieczenie zdrowotne – po co skoro jest NFZ?
  5. Szkody po wichurze a odszkodowanie

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.