Ubezpieczenie OC dla kota

Coraz więcej Polaków posiada rasowe zwierzęta, staje się to dosyć modne, jednak trzeba tez pamiętać, że to nie tylko przyjemność ale również obowiązek. W końcu odpowiadamy za żywą istotę oraz jej „przewinienia”. Mowa tutaj oczywiście o szkodach wyrządzonych na innych osobach lub ich mieniu a także o leczeniu u weterynarza, które szczególnie w przypadku rasowych zwierząt bywa naprawdę kosztowne. Jeśli więc już wydaliśmy spora sumkę na zakupienie nowego pupila, to może warto także pomyśleć o jego ubezpieczeniu – wszystko oczywiście dla dobra zwierzęcia oraz naszego portfela.

Dziś zajmiemy się ubezpieczeniem OC dla kota, które ochroni nas przed niespodziewanymi, ale często niezbędnymi wydatkami w przyszłości. Tak jak w przypadku zwykłej polisy ubezpieczeniowej, zawsze na początku musimy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które zawierają najważniejsze dla na informacje o danym OC.

Warto tutaj zaznaczyć, że nasz kot może być objęty ubezpieczeniem jeśli spełnia kilka warunków – skończył 6 miesięcy lub jego wiek nie przekroczył 10 lat oraz przeszedł wszystkie szczepienia ochronne.

Zakres ubezpieczenia OC dla kota – wydatek za leczenie weterynaryjne, koszty pochówku w przypadku śmierci zwierzęcia, utylizacji lub uśpienia. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak ucieczki bądź kradzieży kota.

Wysokość odszkodowania zależy głównie od jego ceny rynkowej w momencie podpisywania umowy z ubezpieczycielem, często także brane są pod uwagę dodatkowe umiejętności zwierzęcia.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.