Ubezpieczenie direct czy tradycyjne ?

Decydując się na wykupienie polisy OC wiele osób ma naprawdę poważny dylemat – wybór ofert na rynku jest ogromny, co wcale nie ułatwia i z pewnością nie przyspiesza podjęcia decyzji. Dziś zastanowimy się, które ubezpieczenie tradycyjne, czy też tzw. ubezpieczenie direct będzie dla nas lepsze?

Tradycyjne ubezpieczenia cieszą się na rynku ogromną popularnością i zaufaniem Polaków – firmy są znane klientom już od wielu lat, polisę można wykupić bezpośrednio w oddziale firmy lub też u agenta. Jednak największym ich minusem z pewnością jest dosyć wysoka i mało atrakcyjna cena.

Jeśli chodzi natomiast o ubezpieczenia direct, są one nowością na polskim rynku ubezpieczeń – jednak powoli z każdym rokiem zyskują nowych zwolenników. Ogromną zaletą takiej polisy jest fakt, iż aby zawrzeć umowę z daną firmą wystarczy posiadać telefon lub też dostęp do Internetu. Wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie, bez pośrednika co daje klientowi o 30-40 % niższe ceny składek! Warto tutaj zaznaczyć, iż w przypadku OC niższa cena wcale nie oznacza gorszej jakości! Warunki takiego ubezpieczenia są narzucone odgórnie wszystkim towarzystwom więc praktycznie polisa się niczym nie różni – tak więc po co przepłacać?

Wybór oczywiście należy do nas samych, wielu kierowców od lat korzysta z jednego ubezpieczyciela i nawet nie myśli o zmianie, mimo że składka byłaby o wiele korzystniejsza… Mogę tutaj podać przykład z życia – mój ojciec od ponad 20 lat posiadał polisę OC w PZU, był więc stałym klientem i dzięki temu uzyskał… 5 % zniżki a składka roczna wyniosła 1 tys. zł. Nie mogłam pojąć jak można aż tyle płacić za zwykłe OC więc zaczęłam przeglądać oferty polis online i korzystając z kalkulatora otrzymałam zdumiewający wynik – mBank ze swoim ubezpieczeniem mDirect zaproponował o połowę mniejszą składkę! Już za sam fakt, iż klient samodzielnie wypełnił wniosek i wykupił przez Internet OC zyskał 10 % zniżki. Oczywiście byłam w szoku a mój ojciec do samego końca nie chciał uwierzyć w tak ogromną różnicę – dopiero, gdy wykupiłam OC, zapłaciłam za nie i otrzymaliśmy potwierdzenie był dosłownie w „siódmym niebie” – w końcu zaoszczędził naprawdę sporo. Jak więc widać czasem warto zaryzykować, choć w naszym przypadku wszystko dokładnie wcześniej sprawdziłam i wiedziałam, że ta zmiana będzie na lepsze.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.