Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance to dodatkowa usługa, która może być dołączona do konta bankowego, karty kredytowej, ubezpieczenia a w szczególności do ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC.

Assistance chroni klienta przed niespodziewanymi zdarzeniami, może być uzupełnieniem polisy AC i wtedy ubezpieczony ma gwarancję:

– odholowania pojazdu bez limitu kilometrów od miejsca awarii na obszarze kraju oraz Europy,

– dostarczenia paliwa, w razie jego ubytku,

– wezwania pomocy drogowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów,

– wymiany opon.

Dosyć specyficznym rodzajem tego ubezpieczenia jest tzw. Assistance bankowy, który klient może wykupić posiadając niektóre konta bankowe oraz produkty kredytowe. Ubezpieczenie to obejmuje różne usługi, w tym m.in.:

– pomoc fachowców np. elektryków, szklarzy, lekarzy, hydraulików,

– organizację podróży do wybranych miejsc,

– możliwość uzyskania specjalistycznej porady w każdej kwestii za pośrednictwem infolinii.

Oto najważniejsze zalety posiadania ubezpieczenia Assistance: funkcjonalność, dostępność oraz szybkość w działaniu. Wystarczy tak naprawdę tylko zadzwonić pod wskazany numer w razie konieczności uzyskania pomocy a resztą zajmą się już specjaliści.

podobne wpisy:

  1. Czy ubezpieczenie podróżne jest wymagane?
  2. Jakie ubezpieczenie do USA

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Ubezpieczenie assistance to w ostatnim czasie jedno z najczęściej kupowanych produktów, który ściśle związany jest z ubezpieczeniem autocasco. Ogromną zaletą jest fakt, iż zakres tego ubezpieczenia jest bardzo różny, dokładnie to samo tyczy się ceny – wszystko ustalane jest indywidualnie według potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych konkretnego klienta. […]