Ubezpieczenie Assistance – pomoc w podróży

Ubezpieczenie assistance to w ostatnim czasie jedno z najczęściej kupowanych produktów, który ściśle związany jest z ubezpieczeniem autocasco. Ogromną zaletą jest fakt, iż zakres tego ubezpieczenia jest bardzo różny, dokładnie to samo tyczy się ceny – wszystko ustalane jest indywidualnie według potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych konkretnego klienta.

Do podstawowych świadczeń można zaliczyć m.in. naprawę pojazdu na miejscu (likwidacja drobnych usterek, które uniemożliwiają dalszą podróż), holowanie w razie kolizji, zorganizowanie noclegu w przypadku wypadku lub też awarii, wynajem pojazdu zastępczego.

Decydując się na zakup ubezpieczenia assistance, poza oczywiście ceną, warto zwrócić uwagę na kilka dosyć istotnych czynników: czy na pomoc ubezpieczyciela możemy liczyć w przypadku awarii samochodu czy wyłącznie podczas kolizji, jak daleko musi być pojazd podczas tego zdarzenia, aby polisa w ogóle zadziałała, jaki jest limit kilometrowy na holowanie auta oraz na jaki czas przysługuje nam zastępczy samochód.

Dodatkowe świadczenia, na które możemy się zdecydować w przypadku wykupienia polisy to: dowóz paliwa, uruchomienie samochodu w razie rozładowania akumulatora, awaryjne otwieranie drzwi, opłacenie kosztów kontynuowania podróży, usługi tłumacza poza granicami Polski. Warto również dowiedzieć się jaki jest zasięg terytorialny assistance – istnieją bowiem dwa warianty – w Polsce oraz na terenie Europy lub Unii Europejskiej.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie Assistance
  2. Awaria samochodu na autostradzie – co robić?
  3. Kolizja drogowa – co robić ?
  4. Ubezpieczenie OC cena
  5. Jakie ubezpieczenie do USA

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.