Ubezpieczenie AC – ważne informacje

Dzisiaj trochę ważnych informacji o ubezpieczeniach AC, które są oczywiście dobrowolne, aczkolwiek w wielu przypadkach, mimo wszystko warte wykupienia. AC w ostatnim czasie cieszy się popularnością wśród posiadaczy samochodów tak więc jak najbardziej zachęcam do lektury i uzyskania cennych wskazówek na temat tego rodzaju ubezpieczenia.

1. Przedmiotem ubezpieczenia jest samochód oraz jego wyposażenie (w zależności od wybranego przez klienta pakietu ubezpieczenia).

2. Maksymalny wiek pojazdu, który może być ubezpieczony jest zależny od konkretnego ubezpieczyciela, jednak zwykle są to samochody w wieku do 16 lat.

3. Zakres odpowiedzialności ubezpieczenia AC (w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC) jest za każdym razem definiowany w warunkach umowy przez konkretnego ubezpieczyciela. Jak najbardziej warto więc porównywać oferty dostępne na rynku.

4. Ubezpieczenie AC zazwyczaj obowiązuje na terenie całej Europy lub też może zostać ograniczone do terytorium Polski. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na wyłączenia i ograniczenia w przypadku wyjazdu do innych krajów, szczególnie położonych na wschód od Polski.

5. Odpowiedzialność może być świadczona na zasadzie tzw. All Risk, co oznacza, iż towarzystwo odpowiada za wszystkie powstałe szkody z wyjątkiem tych wymienionych w OWU lub też w oparciu o tzw. szkody nazwane (wtedy w OWU zawarte są wszystkie sytuacje, w których ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za konkretne szkody).

6. Warto pamiętać, iż ubezpieczenie AC nie przechodzi na nowego nabywcę pojazdu. Dlatego też kupując nowy samochód, szczególnie o dużej wartości postaraj się wykupić AC jak najszybciej.

7. Zawsze zwracaj szczególną uwagę na wszystkie ograniczenia odpowiedzialności zawarte w OWU ! I to jeszcze przed podpisaniem umowy.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC – ważne informacje
  2. Co daje ubezpieczenie ac
  3. Od czego nie chroni autocasco ?
  4. Ubezpieczenie OC przez internet

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.