Szkody po wichurze a odszkodowanie

W ostatnim czasie coraz częściej w naszym kraju pojawiają się silne wiatry oraz huragany, przez które ludzie w ciągu chwili tracą dosłownie wszystko… Pora więc zastanowić się co zrobić, aby otrzymać odszkodowanie w sytuacji, gdy przez nasz dom przetoczy się wichura?

Oczywiście powinniśmy zadbać o stosowne ubezpieczenie domu. Jak wybrać najlepszą polisę? Przede wszystkim nie działajmy zbyt pochopnie – na rynku istnieje ponad 30 różnych ubezpieczycieli, warto więc na spokojnie porównać kilka ofert. Zwróćmy uwagę na dwie istotne rzeczy:

– minimalna siła wiatru, której przekroczenie spowoduje wypłatę odszkodowania,

– odpowiedzialność ubezpieczyciela za pośrednie i bezpośrednie oddziaływania żywiołu.

Niestety może się zdarzyć, iż towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania, ponieważ siła wiatru, mimo wyrządzonych szkód była za mała lub też szkoda powstała na skutek przewróconego drzewa. Dlatego właśnie tak istotne jest sprawdzenie wszystkich warunków ubezpieczenia i w razie możliwości wykupienia dodatkowych usług. Zwróćmy szczególną uwagę na fakt, czy polisa obejmuje wyłącznie bezpośrednie szkody wywołane przez wiatr, czy może też akceptuje te wywołane pośrednio, których nie ukrywajmy często jest o wiele więcej i są poważniejsze.

Brak podobnych wpisów.


Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.