Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – warto?

Mimo posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego dostępność do usług medycznych jest dosyć ograniczona czasowo dla większości pacjentów. Pewnie nie raz zdarzyło nam się czekać od rana w kolejce do lekarza lub też wiele miesięcy na wizytę u specjalisty z powodu braku miejsc lub środków finansowych… A przecież zdrowie jest najważniejsze, ubezpieczać się musi każdy, płacimy za to co miesiąc niemałe pieniądze a i tak nie widzimy żadnej poprawy w funkcjonowaniu NFZ. Może więc pora pomyśleć o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego skoro i tak coraz częściej ludzie udają się właśnie na prywatne wizyty lekarskie?

Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie prywatnej polisy zdrowotnej? Otóż ubezpieczenie to daje nam gwarancję na dostęp do renomowanych placówek medycznych w całym kraju i to bez kolejek i dodatkowego stresu. Badania i wizyty specjalistyczne odbędą się w ciągu 5 dni, natomiast jeśli wymagamy operacji nastąpi ona maksymalnie do 14 dni. Oprócz takich standardowych usług medycznych, każdy klient może stworzyć swój własny pakiet z dodatkowymi opcjami – zakres i wybór jest naprawdę ogromny.

Ile wynosi składka za prywatne ubezpieczenie? Oczywiście jest ona zależna od pakietu, który wybraliśmy, od płci i wieku ubezpieczonego i wynosi średnio od 70 zł do 300 zł miesięcznie. Jest to więc mniej, niż płacimy za powszechne ubezpieczenie w NFZ.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie zdrowotne – po co skoro jest NFZ?
  2. Polski student w UE a ubezpieczenie
  3. Czy warto się ubezpieczać?
  4. Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe
  5. Ubezpieczenie dla studenta

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Mimo posiadania tradycyjnego ubezpieczenia w NFZ, w takich sytuacjach przyda nam się dodatkowa gotówka, aby móc wiele rzeczy przyspieszyć… Niestety kolejki w szpitalach są wciąż bardzo długie i z pewnością nie wpływają na nasz organizm zbyt pozytywnie. Warto więc pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym. […]

  2. […] więc dziwnego, że w ostatnim czasie prywatna opieka medyczna cieszy się coraz to większą popularnością wśród naszego społeczeństwa. Mimo, iż jest to […]