Porównywarka ubezpieczeń – którą wybrać?

Porównywarki ubezpieczeń znane są już niemal na całym świecie, chyba nikt nie wyobraża sobie samodzielnego przeglądania wszystkich ofert ubezpieczeniowych i porównywaniu ich z innymi. Byłoby to dosyć męczące, czasochłonne i niejednokrotnie stresujące. Zarówno w krajach Europy jak i w USA istnieje jeden większy portal internetowy, który jest znany i oferuje właśnie taką usługę porównania różnych polis.

Niestety w Polsce jest nieco inaczej, ludzie zazwyczaj trzymają się jednego towarzystwa już od wielu lat, nie ufają takim porównywarkom, twierdząc, że wynik nie jest wiarygodny a na pewno oferta nie jest korzystna dla klienta, tylko dla właściciela danego portalu itp. Oczywiście takie opinie zwykle padają z ust osób, które nigdy nie miały do czynienia z porównywarkami/kalkulatorami ubezpieczeniowymi. To błąd, gdyż dzięki nim można naprawdę zaoszczędzić i to sporo.

W Polsce trzeba jednak trochę się namęczyć, aby znaleźć odpowiednią i rzetelną porównywarkę – większość faktycznie nie przedstawi nam zbyt wiarygodnego wyniku, ponieważ ktoś ją stworzył i po prostu zostawił w pierwotnej postaci – a więc nikt nie aktualizuje danych, nie sprawdza poprawności działania itp. Ostatnio natknęłam się na wiele pozytywnych opinii na temat serwisu rankomat.pl – oprócz samej porównywarki i kalkulatora, firma zapewnia także klientom pomoc profesjonalnych agentów ubezpieczeniowych. Ich misją jest znalezienie najtańszego ubezpieczenia.

podobne wpisy:

  1. Zalety i wady ubezpieczeń
  2. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  3. Jak znaleźć tanie ubezpieczenie w uk
  4. Jak wybrać tanie OC?
  5. Rodzaje ubezpieczeń samochodowych

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Rankingi mogą dać nam jakiś ogólny zarys cen ale zdecydowanie lepiej jest skorzystać z kalkulatora OC, w przypadku którego, aby uzyskać jakiś wynik i zestawienie ofert, musimy najpierw dokładnie […]

  2. […] się okazuje, wybór najlepszego ubezpieczenia nie jest wcale łatwą sprawą. Powinniśmy bowiem zastanowić się nad wszystkimi opcjami, […]