Po co ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie samochodu AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które zakupić może każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Zawierane jest na okres 12 miesięcy i to my sami decydujemy na jaką kwotę ubezpieczymy nasz samochód.

Ubezpieczenie AC (autocasco) gwarantuje nam uzyskanie odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu, uszkodzeń w wyniku zderzenia ze zwierzętami lub przedmiotami, szkody wyrządzonej na naszym pojeździe przez osoby trzecie lub właściciela (oczywiście nieumyślne), szkody na skutek wybuchu, pożaru itp.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC przy zakupie autocasco powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na warunki, które proponuje nam dane towarzystwo. Należy więc zastanowić się najpierw na czym nam najbardziej zależy a następnie porównać kilka ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji. Udajmy się do kilku wybranych przez nas firm i zapytajmy o szczegółowe informacje oraz możliwe zniżki przy zakupie. Często „nasz” ubezpieczyciel, w którym posiadamy polisę OC może zaproponować nam korzystny rabat także na zakup AC samochodu. Niestety nie jest to regułą i dlatego właśnie zawsze trzeba i warto sprawdzić pozostałe oferty dostępne na rynku (można przecież skorzystać z porównywarek online i zrobić to bez wychodzenia z mieszkania). Zakupienie polisy AC online to także dobre rozwiązanie, gdyż wypełniając wniosek samodzielnie już zyskujemy dodatkowe zniżki.

podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenie OC cena
  2. Ubezpieczenie OC online

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.