Od czego zależy cena za OC samochodu

Niestety właściciele pojazdów mechanicznych bardzo często bez zastanowienia przedłużają posiadaną przez siebie polisę OC, nie zwracając zupełnie uwagi na to, iż konkurencja proponuje często o wiele tańsze rozwiązania. Właśnie często wynika to z niewiedzy lub czystej wygody – nie chce nam się załatwiać wszystkich formalności związanych z zakupem nowego OC. To ogromny błąd, ponieważ w stosunku rocznym możemy sporo zaoszczędzić. Dziś jednak przedstawię kilka ważnych czynników, które mają istotny wpływ na wysokość ceny ostatecznej ceny za OC.

Zakup ubezpieczenia OC na raty – z jednej strony jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają w chwili wykupienia polisy wystarczającej sumy, jednak pamiętajmy, że łącznie płatności ratalne będą o wiele wyższe, niż zapłata jednorazowa.

Pojemność silnika – im większa, tym niestety cena za OC będzie wyższa.

Strefa regionalna, w której mieszka właściciel pojazdu. Firmy znają informację na temat ilości wypadków w danym regionie i na tej podstawie oceniają ryzyko.

Wiek kierowcy oraz długość posiadania prawa jazdy – im większe posiadasz doświadczenie, tym mniej zapłacisz, natomiast zwyżki dla kierowców w wieku do 25 lat sięgają nawet 60 % !

Wyjazd za granicę – jeśli często wyjeżdżasz lub pobyt będzie trwał ponad 3 miesiące to niestety sporo będzie Cie to kosztować, niektóre towarzystwa zwiększają cenę OC 3 krotnie !

 

podobne wpisy:

  1. Wysokość składki OC – od czego zależy?
  2. Od czego zależy wysokość odszkodowania
  3. Jakie odszkodowanie za złamany nos a jakie za wstrząs mózgu, czyli od czego zależy wysokość odszkodowania
  4. Ubezpieczenie OC cena
  5. Jak wypowiedzieć ubezpieczenie oc samochodu

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] Ubezpieczenie OC to skrót od Odpowiedzialności Cywilnej, jest to obowiązkowa polisa i każdy posiadacz pojazdu musi ją wykupić. OC zapewnia nam wypłatę odszkodowania po wypadku w razie wyrządzenia szkód innym osobom. […]