Nie przepłacaj za OC

Jeśli zdecydowałeś się wyłącznie na wykupienie obowiązkowej polisy OC, bez dodatkowego AC, dokładnie sprawdź czy jednak nie przepłacasz za polisę. Niestety jak się okazuje większość ludzi wydaje krocie za OC niepotrzebnie myśląc, że im wyższa cena tym lepsze warunki.

Spokojnie możemy wybrać te najtańszą ofertę ubezpieczenia OC, ponieważ każda polisa na rynku zawiera dokładnie takie same warunki. Najlepiej jest więc skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, wpisać tam wszystkie niezbędne dane i po kilku sekundach otrzymamy najtańszą ofertę, która zapewniam nie będzie się niczym różnić od pozostałych dostępnych na rynku. Porównując otrzymany wynik z posiadana przez nas obecnie ofertą, możemy naprawdę być bardzo zdziwieni różnicą. Jeśli więc zdecydujemy się na zmianę OC musimy pamiętać o wypowiedzeniu dotychczasowej polisy najpóźniej na dzień przed zakończeniem umowy.

Dlaczego nie warto przepłacać za OC? Ponieważ jest ubezpieczenie obowiązkowe więc jego zakres określony jest przez ustawę i obowiązuje taki sam we wszystkich towarzystwach. Zupełnie inaczej jest z polisami AC – w tym przypadku należy kierować się przede wszystkim zakresem ubezpieczenia oraz wyłączeniami odpowiedzialności, a cena schodzi na dalszy plan.

podobne wpisy:

  1. Czego nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania?
  2. Ubezpieczenie OC przez internet
  3. Od czego nie chroni autocasco ?
  4. Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu?
  5. Kupiony pojazd nie ma polisy OC

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.