Na wszelki wypadek ubezpiecz się

Licho nie śpi. Aby stracić majątek życia wcale nie potrzeba złodzieja. Wystarczy nieuważny sąsiad, który cię zaleje. Dlatego też niezależnie od krat czy czujników pomyśl o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej. To wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie. Ubezpieczenie możesz także wykupić na okres mniejszy niż 12 miesięcy.

Co możesz ubezpieczyć. Praktycznie wszystko. Zarówno samo mieszkanie, jak i znajdujące się w nim sprzęty, a także piwnicę czy garaż. Zanim zdecydujesz się kupić polisę, zastanów się dokładnie co i od czego chcesz ubezpieczyć a także na jaką kwotę. Możesz się ubezpieczyć od: ognia i innych zdarzeń losowych, kradzieży, odpowiedzialności cywilnej, assistance (zapewnia pomoc w znalezieniu np. domu rodzinie, której dom się spalił).

Ile kosztuje polisa. To zależy od wysokości sumy na jaką chcesz się ubezpieczyć. Zasada jest taka – im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka. Na wysokość składki ma także m.in. miejsce zamieszkania, położenie lokalu, zakres ochrony. Za co możesz dostać zniżkę. Kupując polisę możesz liczyć na różnego rodzaju upusty. Zapłacisz mniej jeśli zainwestujesz w zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Również jeśli mieszkasz na osiedlu chronionym możesz liczyć na zniżki. Oczywiście zniżki przysługują także gdy wykupujesz polisę u tego samego ubezpieczyciela, gdy płacisz całą sumę a nie w ratach.

podobne wpisy:

  1. Często wyjeżdżasz? Ubezpiecz swoje mieszkanie!
  2. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać
  3. Odszkodowanie za wypadek samochodowy
  4. Wybierasz się na stok? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
  5. Miałem wypadek co z ubezpieczeniem?

Oferta ubezpieczeń:


  1. […] termin dostarczenia polisy ubezpieczeniowej traktuje się jako dzień zawarcia umowy. Warto jednak zaznaczyć, iż brak posiadania polisy wcale […]