Kradzież samochodu a odszkodowanie

Każdy we własnym zakresie stara się jak może zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą – zamykany garaż blisko miejsca zamieszkania, strzeżony parking, alarm, blokada skrzyni biegów, kierownicy itp. Oczywiście większość z nas i tak dodatkowo wybiera jeszcze ubezpieczenie właśnie na wypadek kradzieży auta. Pytanie jednak co należy zrobić, aby otrzymać odszkodowanie z tego tytułu?

Po pierwsze jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu pieniędzy z odszkodowania, musimy odpowiednio się przygotować – kradzież samochodu oczywiście jak najszybciej trzeba zgłosić na policję, następnie musimy wyrejestrować samochód, bowiem wypłata ubezpieczenia jest zależna od przeniesienia własności pojazdu na firmę ubezpieczeniową. W tym celu należy wypełnić podanie na właściwym formularzu, do którego trzeba dołączyć – dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu, oświadczenie, zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie kradzieży.

Po wyrejestrowaniu musimy przekazać ubezpieczycielowi następujące dokumenty: dowód rejestracyjny wraz z adnotacją z urzędu o wyrejestrowaniu, dokument tożsamości, zaświadczenie z policji o kradzieży, kartę pojazdu, wszystkie komplety kluczyków.

Kiedy i jak wypłacane jest odszkodowanie za kradzież samochodu?

Po zgłoszeniu kradzieży pojazdu, ubezpieczyciel przeprowadza postępowanie wyjaśniające okoliczności całego zdarzenia i na tej podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania – jego kwota jest równa wartości samochodu w dniu kradzieży.

podobne wpisy:

  1. Odszkodowanie za wypadek samochodowy
  2. Co z ubezpieczeniem przy sprzedaży samochodu
  3. Ubezpieczenie OC online
  4. Ubezpieczenie samochodu od kradzieży
  5. Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.