Kiedy i czy warto wykupić ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka?

Szczególnie w okresie letnim wiele osób szuka odskoczni od codziennego życia oraz adrenaliny poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów ekstremalnych tzw. wysokiego ryzyka. Oczywiście równocześnie ze wzrostem popularności na takie wyjazdy w towarzystwach ubezpieczeniowych pojawiły się specjalne polisy od sportów wysokiego ryzyka. Warto więc zastanowić się kiedy powinniśmy i czy w ogóle warto jest decydować się na zakup takiego ubezpieczenia.

Bardzo ważne jest, aby potrafić rozróżnić dwa rodzaje sportów – ekstremalnych, które zaliczane są do tych uprawianych poza terenem do tego przeznaczonym, zajęcie wymaga siły i sprawności fizycznej, odwagi oraz chęci podjęcia sporego ryzyka (skoki ze spadochronem, pilotowanie samolotów, kolarstwo górskie, skutery wodne, wspinaczki), natomiast sporty podwyższonego ryzyka to m.in. jazda konna, nurkowanie, sztuki walki oraz myślistwo. Ocena rodzaju sportu jest istotna ze względu na dobór odpowiedniej polisy i tym samym uniknięcie niepotrzebnych problemów i nieporozumień w razie jakiejkolwiek sytuacji.

Jeśli chodzi o koszt ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka to zwykle jest on trzykrotnie wyższy niż standardowa polisa. Oczywiście wszystko zależy głównie od konkretnej oferty, zakresu i sumy ubezpieczenia. Uprawianie sportów ekstremalnych to spore ryzyko więc z pewnością nie warto jest oszczędzać na polisie, powinniśmy wybrać taką, która zagwarantuje nam wypłatę odszkodowania oraz zwróci koszty leczenia i różnych akcji ratowniczych oraz poszukiwań.

podobne wpisy:

  1. Czy warto ubezpieczyć bagaż?
  2. Czy warto kupić ubezpieczenie autocasco?
  3. Czy warto ubezpieczyć kartę kredytową?
  4. Czy warto się ubezpieczać?
  5. Czy warto ubezpieczyć się od skutków powodzi?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.