Jakie ubezpieczenie AC samochodu wybrać

Ubezpieczenie AC w przeciwieństwie do OC nie jest regulowane ustawowo, tak więc w różnych zakładach polisy oraz proponowane warunki mogą się bardzo różnić. Dlatego też pod żadnym względem nie należy sugerować się tylko i wyłącznie samą ceną ubezpieczenia.

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z zakresem ubezpieczenia AC. Wiele zdarzeń wymaga dodatkowych opłat, należy więc dokładnie sprawdzić, czy warunki, które nas interesują są zawarte w podstawowej ochronie, czy w tej rozszerzonej. Ważne jest również to, czy AC obowiązuje tylko w kraju, czy również za granicą.

Tzw. minicasco to specjalna oferta dla posiadaczy nieco starszych samochodów i obejmuje wyłącznie szkody całkowite, przekraczające 70 % wartości auta. Składka jest niewielka ale za drobne szkody należy zapłacić z własnej kieszeni.

Od czego zależna jest wysokość składki ubezpieczeniowej? Głównie od wartości pojazdu. Oczywiście, im nowsze i cenniejsze auto, tym wyższa składka do opłacenia. Zawsze pamiętajmy o sprawdzeniu wszelkich wyłączeń oraz OWU – to bardzo istotne, aby w razie przeróżnych wydarzeń nagle nie okazało się, że nie otrzymamy odszkodowania.

podobne wpisy:

  1. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać
  2. Jakie odszkodowanie za złamany nos a jakie za wstrząs mózgu, czyli od czego zależy wysokość odszkodowania
  3. Ubezpieczenie samochodu od kradzieży
  4. Jakie ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym?
  5. Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.