Jakie ubezpieczenie na życie wybrać

Ubezpieczenie na życie to decyzja na lata, tak więc przed podpisaniem ostatecznej umowy, każdy powinien zadać sobie kilka kluczowych pytań, które będą podstawa do podjęcia decyzji o wyborze oferty. Po pierwsze, jaką sumę dasz radę odkładać miesięcznie lub tez rocznie. Po drugie na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć siebie a także jakie dodatkowe opcje Cie interesują.

Po takim krótkim „wywiadzie” i ustaleniu najważniejszych kwestii, możesz zacząć szukać odpowiedniej dla siebie polisy porównując proponowane przez ubezpieczycieli warunki.

Pamiętaj, że przy ubezpieczeniu na życie niekoniecznie należy kierować się kosztami i dodatkowymi opłatami, bowiem najbardziej istotne jest tak naprawdę określenie sumy ubezpieczeniowej, czyli odszkodowania wypłacanego w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Powinna ona być ściśle zależna od zdolności finansowych klienta oraz oczywiście od potrzeb rodziny w razie niespodziewanych wydarzeń.

Pamiętaj, podczas podpisywania umowy, zawsze zwracaj uwagę na tzw. OWU czyli ogólne warunki umowy:

– sprawdź czy Twoja polisa posiada zabezpieczenie w przypadku śmiertelnej choroby lub też nieszczęśliwego wypadku, czasem takie opcje są dodatkowo płatne,

– dowiedz się kiedy i co możesz zmienić w warunkach umowy,

– czy masz możliwość rezygnacji z polisy bez utracenia wpłaconych pieniędzy,

– w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłatę odszkodowania.

podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie?
  2. Ubezpieczenie na życie
  3. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  4. Ubezpieczenie na życie – warto?
  5. Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.