Jakie OFE wybrać?

Jak się okazuje wysokość naszej przyszłej emerytury także zależy od nas samych, a dokładniej od wyboru funduszu emerytalnego w ramach II filaru systemu emerytalnego. Dlatego też trzeba dobrze sprawdzić poszczególne propozycje dostępnych na rynku funduszy emerytalnych, aby wybrać ten właściwy czyt. najlepszy.

Najważniejsze jest, aby przyjrzeć się ich wynikom finansowym – to własnie one maja istotny wpływ na wysokość naszej emerytury. Oczywiście należy porównać wszystkie lub też te najbardziej popularne. Następnie powinniśmy zwrócić uwagę również na strategię inwestycyjną a także na podejście do ryzyka. Możemy tutaj wyróżnić dwa typy funduszy – dynamiczne oraz statyczne. W pierwszym przypadku głównym celem jest oczywiście osiągnięcie wyższej stopy zwrotu, równocześnie jednak ponosimy większe ryzyko inwestycyjne. Statyczność oznacza oczywiście mniejsze stopy zwrotu ale także stabilność i bezpieczeństwo naszych oszczędności.

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie opłaty, które pobierane są przez fundusze m.in. opłata za składki, opłata za zarządzanie, opłata za zmianę funduszu. Oczywiście nie zapominajmy również o bieżących rankingach OFE – zwykle są to obiektywne informacje porównujące fundusze emerytalne pod kątem różnych kryteriów. Ułatwi to nam z pewnością wybór konkretnej oferty.

podobne wpisy:

  1. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać
  2. Jakie ubezpieczenie AC samochodu wybrać
  3. Jakie odszkodowanie za złamany nos a jakie za wstrząs mózgu, czyli od czego zależy wysokość odszkodowania
  4. Jak wybrać polisę na życie dla dziecka?
  5. Czym jest ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.