Jakie odszkodowanie za złamany nos a jakie za wstrząs mózgu, czyli od czego zależy wysokość odszkodowania

Na forach internetowych bardzo często ludzie zastanawiają się na jakie odszkodowanie mogą liczyć w przypadku m.in. złamanego nosa, czy też wstrząsu mózgu. Niestety nie da się jasno określić ile i czy w ogóle coś otzrymają. Dlaczego? Otóż wysokość odszkodowania jest ustalana na podstawie kilku istotnych czynników.

Oczywiście najważniejszy jest rodzaj następstwa, którego doświadczył poszkodowany. Ustalane jest w procentowej skali i na przykład 20 % uszczerbek na zdrowiu gwarantuje nam otrzymanie 20 % całej sumy odszkodowania. Wyłącznie w przypadku śmierci lub stałej utraty zdolności – otrzymamy całe odszkodowanie. Kolejnym czynnikiem jest wysokość miesięcznej składki, która płacimy – oczywiście im jest ona większa, tym wyższe przysługują nam kwoty odszkodowań.

Trzeba jednak pamiętać, że zdarzają się także przypadki, gdy ubezpieczyciel nie wypłaci nam w ogóle odszkodowania. Aby więc nie być rozczarowanym, zawsze przed podpisaniem umowy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów – i tak pieniędzy na pewno nie otrzymamy w sytuacji, gdy byliśmy pod wpływem alkoholu, pracowaliśmy bez stosownych uprawnień, lub próbowaliśmy popełnić samobójstwo. Ważny jest więc zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wybrana przez nas wysokość sumy odszkodowania – im wyższa, tym nawet przy drobnych obrażeniach ciała otrzymamy sporą sumę.

podobne wpisy:

  1. Wysokość składki OC – od czego zależy?
  2. Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu
  3. Ile dostanę odszkodowania z NNW?
  4. Odszkodowanie za wypadek samochodowy
  5. Szkody po wichurze a odszkodowanie

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.