Jakie odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Ogólnie odszkodowanie otrzymujemy w przypadku uszczerbku na zdrowiu, jednak czy również należy nam się jakaś rekompensata za pobyt w szpitalu? Jeśli tak to na jakie sumy możemy liczyć?

Na forach internetowych aż wre w wątkach dotyczących kwestii uzyskania odszkodowania za pobyt w szpitalu. Pytanie ogólne nasuwa więc się samo – czy i w jakiej kwocie należy się odszkodowanie w przypadku przebywania w szpitalu? Oczywiście odpowiedź jak zawsze nie będzie jednoznaczna, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników. Przede wszystkim należy sprawdzić warunki posiadanego przez nas ubezpieczenia NNW – powinno tam być jasno określone jaki jest minimalny okres pobytu w szpitalu, po którym wypłata odszkodowania faktycznie się należy (zazwyczaj to od 3 do 5 dni).

Jeśli natomiast chodzi o kwestię sumy na jaką możemy liczyć, również jest ona zależna od ogólnej kwoty oraz wariantu ubezpieczenia, które posiadamy – w umowie także będzie jasno zawarta informacja jaka kwota przysługuje za każdy dzień spędzony w szpitalu.

podobne wpisy:

  1. Odszkodowanie za wypadek samochodowy
  2. Szkody po wichurze a odszkodowanie
  3. Ubezpieczenie i odszkodowanie po wypadku
  4. Odszkodowanie po wypadku
  5. Jakie ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym?

Oferta ubezpieczeń:


Comments are closed.